Проект «Під зорею Пінзеля» – успішний приклад культурної дипломатії в дії

У столиці Португалії - м. Лісабон - 15 квітня 2018 року у приміщенні найбільшого у Португальській Республіці Національного палацу Мафра відбулася презентація культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» та мистецтва «Двовзорів» українського художника Олега Шупляка, а також другий етап зустрічей учасників дводенної події, які були присвячені культурній дипломатії. 

Ця подія була підтримана Управлінням публічної дипломатії МЗС України та Посольства України в Португальській Республіці, Міжнародною торговою палатою ICC Ukraine, Спілкою української молоді Португалії та ініційована етногалереєю «Спадок» і керівниками проекту «Під Зорею Пінзеля». У заході взяли участь керівники української громади в Португалії, Почесний консул України в Португалії, представники міської влади та українських молодіжних організацій.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Португалії Інна Огнівець зазначила, що «Національний палац Мафра зробив королівський подарунок для української громади в Португалії та посольства України, надавши своє приміщення на два дні для презентації грандіозного проекту, присвяченого видатному скульптуру Іоанну-Георгу Пінзелю. Вважаю, що його творчість буде цікавою для всіх. Особисто для мене постать Пінзеля стала справжнім відкриттям. Запрошую усіх до детальнішого ознайомлення з його творчістю. Сьогодні присутній у залі художник з Тернопільщини Олег Шупляк, картини якого ми мали нагоду побачити. Він підтвердив, що Пінзель є гордістю України і генієм барокової епохи на рівні з Мікеланджело».

Інна Огнівець додала про важливість ініціювання подібних зустрічей. Також пані Посол висловила сподівання, що такі масштабні заходи, які сприяють промоції України в світі, стануть традиційними.

Тарас Демкура продовжив захід презентацією культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля», ініційованого з метою сприяння збереження і популяризації мистецької спадщини Іоанна Георгія Пінзеля – знаного скульптора середини XVIII ст.

У рамках презентації відбувся показ документального фільму з англомовними субтитрами «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру». 

https://www.youtube.com/watch?v=beLWDkPqGbw 

Неабияку зацікавленість викликала презентація-розповідь керівника проектів Благодійного Фонду Родини Демкур та керівника ГО «Туристична асоціація Тернопілля» Наталії Волощук. Вона розповіла про діяльність етногалереї «Спадок». За рік існування етногалерея стала справжнім культурно-мистецьким центром популяризації, збереження і розвитку нематеріальної культурної спадщини Галичини, регіонів України, світових, споріднених з українськими, етнографічних груп. 

Тетяна Фарина ознайомила усіх присутніх з особливостями українських автентичних строїв та унікальність легендарної борщівської вишиванки. Під час презентації також відбулася демонстрація документального фільму з англомовними субтитрами «Борщівська вишиванка. Світ, що єднає».

У рамках заходу відбулася авторська презентація мистецької підбірки картин Олега Шупляка «Рідна земля», а завершився цей чудовий день концертною програмою за участю фольклорних місцевих колективів.

Приголомшливий успіх презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» у Португалії, став яскравим прикладом культурної дипломатії в дії та унікальною можливістю промоції культурно-історичного потенціалу України в світі.

Детальніше на http://demkura.com 

19.04.2018За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Проект від Представництва Євросоюзу «Провідні експерти про пошук партнерів на Європейських ринках»

31.10.2018


Львівські підприємці показали гідну консолідацію

31.10.2018


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у «Kyiv Business Conference 2018»

23.04.2018


Тернопільських підприємців запрошують презентувати свою продукцію у міжнародному аеропорту

04.09.2017


У Львові відкрили представництво Міжнародної торгової палати

22.10.2016


Тернопільські підприємці можуть просувати свою продукцію на ринки Литви

19.08.2016


Звіт ICC Ukraine про реалізацію заходів у І-му півріччі 2016 року

30.06.2016


Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки і обладнання «ІнтерАГРО» для тернопільських аграріїв

29.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують на зустріч з представниками посольств країн Африки та арабського світу

23.05.2016


Інвестиційні форуми формують міцне економічне партнерство між регіонами України та іноземними партнерами

09.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у Міжнародній виставці «Нафта, газ та нафтохімія Ірану»

27.04.2016


Тернопільських підприємців запрошують на бізнес-форум до Хорватії

05.04.2016