Культурна спадщина Західної України та Слобожанщини: у Харкові презентували мистецький проект

8 листопада, в у переповненій залі Центральної міської бібліотеки ім. В. Бєлінського (Харків) було презентовано проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України». Гостей заходу познайомили із зображенням знаменитих робіт скульптора другої половини XVIII століття Йоганна Пінзеля, національними костюмами і ляльками-мотанками Західної України, а також костюмами з колекції Харківського історичного музею і слобожанськими вишиванками.

 

Як зауважила координатор проекту Тетяна Фарина, проект «Під зорею Пінзеля» поєднує барокове мистецтво з народним. На виставці представлені строї з приватної колекції галерейного простору «Спадок».

«Хочемо, щоб люди відроджували традиції, дотримувалися їх. Ми привезли всю автентику кінця 19-го - початку 20-го століття. Наприклад, чорна вишита бавовняна сорочка, яка властива тільки Західному Поділлю. Вона стоїть поряд з полтавською і решетилівською, які вишиті білим по білому. Ми ініціюємо, щоб їх внесли до культурної спадщини України», – розповіла Тетяна Фарина.

 

«Презентація проекту у Харкові – це унікальна можливість поєднати культурне надбання Західної України та культурну спадщину Слобожанщини, – повідомив Тарас Демкура, керівник БО «Благодійний фонд родини Демкур».

Як Віце-президент з питань регіонального розвитку, керівник регіонального представництва у Тернопільській області Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, Пан Тарас вже декілька років поспіль успішно розвиває такий новітній напрямок міжнародної співпраці, як культурна дипломатія:

«Як ми всі з Вами можемо бачити, на жаль, політична дипломатія не завжди встигає вчасно та адекватно реагувати на виклики сьогодення. Україна має величезний культурний потенціал, на жаль, ще не повністю відкритий та відповідним чином презентований. Саме тому я переконаний, що культурна дипломатія повинна бути додатковим (а іноді і основним) інструментом формування іміджу нашої держави».

 

Директор бібліотеки імені Бєлінського Тетяна Передерій запросила всіх бажаючих на виставку. Зокрема, вже сьогодні екскурсію провели для учнів 7-го класу школи №105.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду з 5 по 19 листопада в 7 містах чотирьох областей України: Сумської, Донецької, Харківської та Луганської. Його мета – популяризація матеріальної і нематеріальної культурної спадщини як унікальних явищ історії і культури, демонстрація зразків класичного та народного мистецтва, що відображає національну історію, культуру, традиції.

08.11.2018За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Віцепрезидент ICC Ukraine відвідав Форум МСП, що пройшов у столиці

08.09.2020


Привітання до Дня підприємця від віцепрезидента ICC Ukrainе

04.09.2020


ІСС Ukraine закликав уряд звернути увагу на недопустимість підвищення цін на електроенергію для промислових споживачів в умовах кризи

06.07.2020


Українські підприємці об’єднадися, щоб навчати молодь бізнесу у рамках West Ukrainian Business School

25.02.2020


ICC Ukraine взяла участь у MedTour Networking Hub Lviv 2020

08.02.2020


Тарас Демкура розповів про основні положення екологічної стратегії України до 2030 р.

15.01.2020


У столиці нагородили лідерів екосфери за сприяння екострансформації бізнесу в Україні

18.12.2019


У столиці відбулося засідання правління Міжнародної Торгової палати ICC Ukraine

15.12.2019


Віцепрезидент Міжнарожної торгової палати долучився до обговорення перспектив розвитку сфери прямого продажу

11.12.2019


«Життя в стилі ЕСО» став партнером XХ Міжнародної виставки «ТурЕКСПО» у Львові

01.11.2019


Віце-президент ICC Ukraine Тарас Демкура взяв участь у конференції «ЕКОлогічний діагноз та рецепт оздоровлення для бізнесу в Україні»

11.11.2019


Звернення віце-президента ICC UKRAINE Тарас Демкури

19.09.2019